ECO Pikniki na ul. Przygodnej w Szczecinie (GU/0012)Piotr Komsa (pkomsa@wp.pl)
projektodawca

Charakter projektu

Gumieńce

Kategoria projektu

Ekologia, Oświata

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

ul Przygodna, park Przygodna działka nr 7 obręb 2083, oraz odkryty teren obok wybiegu dla psów działka nr. 1/73 obręb 2094,


Cel projektu

Aktywizacja środowiska lokalnego poprzez wspólne działania na rzecz ochrony środowiska, uwrażliwienie na piękno przyrody, integracja młodzieży z różnych środowisk.Edukacja ekologiczna mieszkańców Szczecina. Spotkania maja na celu podniesienie (utrwalenie) wiedzy mieszkańców na temat zmian klimatu. Podniesie świadomość zagrożeń związanych z nadmierną urbanizacją miast.Podniesienie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej.

Szczegółowy opis

Cykl spotkań, warsztatów ekologicznych: "Retencji wody, ochrona wód w mieście", "Znaczenie drzew w mieście", " Mój dom w ptasim świecie", "Pokaż swojego pupil, opowiedz o nim" Spotkania w miesiącach maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień (do ustalenia konkretny termin) w godzinach 11:00-15:00 w dniach sobota, niedziela (weekend), Ogólnym pomysłem tematyki pikniku ma być „zarażenie” uczestników ideą ekologii poprzez zabawę w rodzinnej atmosferze. Podczas pikniku ekologicznego nie może zabraknąć eko-warsztatów, które pozwolą przyswoić cenną wiedzę dotyczącą dbania o naszą planetę. Jeśli katering na pikniku ekologicznym to koniecznie naczynia biodegradowalne. Przed każdym spotkaniem wydrukowane zostaną plakaty informujące o danym wydarzeniu, ulotki. Zostaną one wywieszone na tablicach informacyjnych w Parku Przygodna oraz w Radzie Osiedla Gumieńce.

Miejsce spotkań musi być kolorowo oznaczone: balony, kolorowe wstążki. Należy zapewnić 5, 6 namiotów (tematycznych) dla uczestników, osobne dla dzieci, osobne dla dorosłych uczestników pikniku, rozstawić w nich stoły i krzesła. Konieczny jest także jeden duży namiot z podłogą dla prelegentów i prowadzących spotkanie. Dzieciom należy zapewnić kącik do zabaw plastycznych i edukacyjnych w oddzielnych namiotach (2-3). Potrzebne do tego będą kredki, farbki, mazaki, kartki o różnych formatach oraz białe kubki do malowania farami przeznaczonymi do szkła na których uwiecznią piknik. Należy zachęcać dzieci i dorosłych do aktywnego zaangażowania się w wydarzenie.
Przewiduje się konkursy i zagadki w formie rebusów i zgadywanek. W związku z tym przyznawane będą nagrody typu odznaka lub drobny słodki upominek.Należy zapewnić napoje i słodkie przekąski dla dzieci i dorosłych.Wystąpienia zaproszonych osób muszą być przeplatane zabawami ruchowymi i konkursami z poznanej wiedzy.Każde z wydarzeń powinno trwać minimum ok. 3, 4 godzin.Animacją i organizacją zabaw będą zajmować się profesjonaliści, a zapraszani prelegenci muszą być ekspertami w swojej dziedzinie.Po zakończonym wydarzeniu, trzeba zebrać ankietę, będzie ona informacją zwrotną od uczestników na temat wydarzenia. Cały cykl spotkań zostanie uwieczniony na zdjęciach w postaci fotorelacji i umieszczony na wybranych stronach FB, stronie Rady Osiedla Gumieńce, Urzędu Miasta.

Namioty będą rozstawianie każdorazowo na dwie godziny przez rozpoczęciem pikniku, tak aby była możliwość przygotowania imprezy, po zakończeniu będą natychmiast składane, miejsce będzie uporządkowane. Czas rozstawiona namiotów maksymalnie 7 do 8 godzin. Będą to imprezy jednodniowe.

Planowany przebieg spotkania:
1. Przygotowanie techniczne miejsca - rozwieszenie balonów i wstążek, rozłożenie namiotów, krzeseł i stołów, catering.
2. Osoba prowadząca przywita przybyłych mieszkańców i powie o temacie spotkania oraz przedstawi zaproszonych gości.
3. Wystąpienie gościa - pytania i rozmowy, swobodna atmosfera.
4. Podsumowanie spotkania - zebranie ankiet i pożegnanie przybyłych mieszkańców oraz zaproszenie na następne wydarzenie z cyklu.
5. Podsumowanie techniczne- zebranie sprzętów i uporządkowanie miejsca.

Uzasadnienie projektu

Cały cykl spotkań edukacyjno-ekologicznych wpisuje się w najnowsze potrzeby mieszkańców. Spotkania takie mają na celu integrację społeczności lokalnej oraz edukację ekologiczną.

Ogólnodostępność projektu

Na pikniku mile widziany będzie każdy mieszkaniec.

Odbiorcy projektu

Wszyscy mieszkańcy dorośli, młodzież i dzieci.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Scena + dach (4 imprezy))10000 zł
2Wynajem nagłosnienia (4 imprezy)4000 zł
3Agregat prądowtórczy (x4 imprezy)4000 zł
4Katering (100 osób) 25 zł osoba10000 zł
5Wykładowcy, prelegenci (8 osób x 500 zł)4000 zł
6Prezenty: książki, koszulki, czapki, gadżerty itp (4 imprezy)12500 zł
7Wynajem 10 ław z siedziskami (4 imprezy)4000 zł
8Prowdzący (4 imprezy)2000 zł
9Wynajem Toy-Toy (4 imprezy)800 zł
10Osoba organizująca gry i zabawy dla dzieci (4 imprezy)2000 zł
11Materiały edukacyjne, gry zabawy (4 imprezy)4000 zł
12Wynajem (sztalugi) stojaków 10 szt (4 imprezy) 500 zł
13Mareriały promocyjne: plakaty, ulotki, banery (4 imprezy)1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 58800 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy