ul. Papieża Pawła VI - OŚWIETLENIE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, lustra drogowe i poprawa estetyki! (NB/0001)



Adam Kustra (adamkustra@tlen.pl)
projektodawca

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Niebuszewo-Bolinko


Uzasadnienie wyboru kategorii

Projekt dotyczy jednej ulicy. Dlatego jest to projekt lokalny.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Identyfikator: 326201_1.1001.4
Obręb: 1001
Numer: 4


Cel i uzasadnienie projektu

Celem jest poprawa bezpieczeństwa na ul. Pawła VI poprzez doświetlenie przejścia dla pieszych oraz zamontowanie 3 luster drogowych. Dodatkowo z pasu zieleni chcę usunąć w trzech miejscach stare, popękane i niepotrzebne płytki chodnikowe, które niczemu nie służą. W ich miejsce nawieziemy ziemi ogrodniczej i posiejemy trawę. Odsyłam do zdjęć w załącznikach, które ukazują zaistniały problem. Chcę również poprawić połączenie starej i nowej DDR, które dziś jest bezsensownie pofałdowane, istnieje niepotrzebny zjazd na ulicę, a kształt połączenia drogi rowerowej nie zachowuje logicznej ciągłości. Na sam koniec proponuję, aby ułożyć tzw. chodnik rampowy w miejsce wnęk chodnikowych wzdłuż ul. Pawła VI. Wnęki są spowodowane bliską obecnością drzew. Takie rozwiązanie poprawi korzystanie z chodnika. Dziś jest to nie praktyczne i nieestetyczne. Podobna inwestycja została wykonana na ul. 1 Maja w Szczecinie i dobrze się sprawdza.

"Na krótkim fragmencie, w okolicy systemu korzeniowego drzewa, chodnik został poprowadzony ponad gruntem. Na stalową kratownicę ułożone zostały płyty chodnikowe i całość wygląda tak samo jak pozostała część chodnika. Takie rozwiązanie odciąża narażone na zgniecenie korzenie, a to pozwala drzewu funkcjonować w sposób taki sam, jak przed inwestycją – tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji."

Jeśli wykonanie chodnika rampowego nie będzie możliwe lub będzie powodowało niewspółmiernie większe nakłady finansowe, czasowe, administracyjne itp. to w takim przypadku w miejsce wnęk zostaną położone płytki chodnikowe (ten sam model, kolorystyka, rozmiar) w sposób tradycyjny.

Szczegółowy opis

1. Doświetlenie istniejącego przejścia dla pieszych pomiędzy wejściem do Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT oraz Wydziałem Teologicznym.
2. Montaż trzech luster drogowych przy wyjeździe z posesji (Kuria, Seminarium, Wydział Teologiczny) - znacząco zwiększymy bezpieczeństwo kierowców i rowerzystów.
3. Poprawienie połączenia starej i nowej DDR. Lepsza estetyka, większe bezpieczeństwo, odpowiednie parametry. Długość odcinka maksymalnie do 12 metrów.
4. Obetonowanie trzech miejsc w pasie zieleni. Następnie nawiezienie ziemi oraz zasianie trawy.
5. Ułożenie płytek chodnikowych albo tzw. chodnika rampowego - Na małych fragmentach, łącznie około 63 m2 (21 miejsc x 6 płytek chodnikowych 50 cm), w okolicy systemu korzeniowego drzew, chodnik zostanie poprowadzony ponad gruntem. Na stalową kratownicę ułożone zostaną płyty chodnikowe, a całość będzie wyglądać tak samo jak pozostała część chodnika.
6. Przesunięcie kosza na śmieci bliżej przejścia dla pieszych - to, które ma zostać doświetlone.

Ogólnodostępność projektu

Ogólnodostępny 24h/dobę

Nieodpłatność projektu

bezpłatny

Odbiorcy projektu

mieszkańcy, turyści, rowerzyści, kierowcy wyjeżdżający z posesji


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Projekt, dokumentacja40000 zł
2Doświetlenie przejścia dla pieszych15000 zł
3Lustra drogowe x314000 zł
4Połączenie DDR27000 zł
5Ułożenie chodnika albo tzw. chodnika rampowego 63 m235000 zł
6Odzyskanie pasa zieleni, ziemia i nasiona trawy4000 zł
7Oznaczenie efektu realizacji zadania1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 136000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy