Balonem nad Szczecin czyli talon na balon dla każdego. (DĄZK/0002)



Magdalena Woźniak (magdalenawanda@op.pl)
projektodawca
Paweł Kurdziałek (pawel.kurdzialek@wp.pl, 501733524)
współautor
Renata Kostkiewicz (696019501)
współautor

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Dąbie, Załom-Kasztanowe


Uzasadnienie wyboru kategorii

Projekt został wskazany jako lokalny z osiedli Dąbie - Kasztanowe Załom z uwagi na bliskie położenie lotniska , gdzie będzie realizowany projekt.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

teren całego miasta - podczas lokalnych imprez miejskich. Z uwzględnieniem miejsca bazowego - Aeroklub Szczeciński. Działka 9/35 Obręb 4404.


Cel i uzasadnienie projektu

Celem projektu jest popularyzacja sportów lotniczych, jak i samego lotnictwa. Dodatkowym aspektem jest promocja samego lotniska znajdującego się na terenie miasta, co powoduje że Szczecin jest wyjątkowym miastem pod względem położenia. Samo lotnisko jest miejscem z tradycjami o których warto mówić. Osiedla Dąbie zaś jest jedynym i niepowtarzalnym miejscem , którego położenie wyróżnia je spośród innych osiedli - na swoim terenie posiada zarówno lotnisko , dworzec PKP, jak i Marinę. Tu przecinają się trzy rodzaje dróg komunikacyjnych - lądowa, wodna i powietrzna. Wśród nich naj mniej rozpropagowana jest droga powietrzna.

Szczegółowy opis

projekt polegać miał by na zakupie i obsłudze balonu wraz z koszem. Czasza balonu nawiązywać by miała do barw Szczecina i stanowić zarówno lokalna atrakcje dla mieszkańców jak i turystów, a jednocześnie stanowić promocje samego latania balonem , do którego Szczecin stanowi atrakcyjne miejsce z uwagi na położenie wśród jeziora Dąbia jak samego dorzecza Odry , którego widok z powietrza stanowi niepowtarzalny widok.

Ogólnodostępność projektu

projekt realizowany był by podczas wszelkiego rodzaju imprez związanych z miastem takich jak The Taal Ship Races, Dni Morza, Dni Rzeki Odry , Fly Day oraz wiele innych organizowanych przez miasto ale i organizacje związane ściśle z miastem.

Nieodpłatność projektu

korzystanie z lotów podczas imprez miejskich będzie nieodpłatne.

Odbiorcy projektu

odbiorcami projektu będą wszyscy mieszkańcy Szczecina jak i turyści ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, która stanowić może przyszłą kadrę pilotów w ramach sekcji balonowej w Aeroklubie Szczecińskim gdzie będą prowadzone szkolenia balonowe BPL


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1balon z koszem 300m3 ( kosz, powłoka , wyposażenie) - 4 osobowy300000 zł
2szkolenie pilotów 3 osoby50000 zł
3zakup przyczepy niezbednej do transportu30000 zł
4butle z gazem - 3 szt10000 zł
5transponder10000 zł
6Oznaczenie realizacji projektu 2000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 402000 zł

Załączniki



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy