Rewitalizacja chodnika na ulicy Myśliwskiej do skrzyżowania z ulicą Barlickiego (NI/0001)



Stefania Posiłek-Nurek (kinganurek@poczta.onet.pl)
projektodawca

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Niebuszewo


Uzasadnienie wyboru kategorii

Projekt zlokalizowany jest na terenie osiedla Niebuszewo.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Skrzyżowanie ulic Myśliwskiej oraz Barlickiego (Dz. 153, 76/1 i 121/2 Obręb 3099)


Cel i uzasadnienie projektu

Od 2010 r. mieszkańcy ulicy Myśliwskiej w związku ze znacznym zniszczeniem chodnika przy ulicy Myśliwskiej do skrzyżowania z z ulica Barlickiego wnioskują o naprawę chodnika w celu podniesienia bezpieczeństwa poruszania się przechodniów w tym miejscu w szczególności osób starszych, niepełnosprawnych, rodziców z wózkami oraz dzieci idących do szkoły. Przedmiotowy chodnik jest pochyły, nierówny oraz wyszczerbiony w wielu miejscach, przez co wiele osób w tym miejscu potyka się, przewraca, a były nawet przypadki urazów kończyn. Ponadto chodnik znajduje się przy wąskiej, dwukierunkowej ulicy co powoduje jeszcze większe niebezpieczeństwo przechodniów. Co więcej wzdłuż chodnika od pawilonu na ul. Myśliwskiej do skrzyżowania z ulicą Barlickiego jest mały niezagospodarowany skwer, na którym przy chodniku i na zakręcie są krzewy, które ograniczają przejście chodnikiem i widoczność kierowców wjeżdżających z ulicy Barlickiego w ulicę Myśliwską.

Szczegółowy opis

Zadanie polegać będzie na wymianie nawierzchni chodnika wraz z krawężnikami w celu jego wyrównania na odcinku ul. Myśliwskiej od bloku mieszkalnego (Myśliwska 16,17,18) do skrzyżowania z ul. Barlickiego wraz z chodnikiem na skrzyżowaniu Myśliwska/Barlickiego. Ponadto zostaną przycięte krzewy na skrzyżowaniu Myśliwska Barlickiego wzdłuż chodnika, które co roku rozrastają się i utrudniają poruszanie się po chodniku oraz ograniczają widoczność kierowcom przy wjeździe z ulicy Barlickiego w ulicę Myśliwską

Ogólnodostępność projektu

Projekt jest w pełni ogólnodostępny, a jego rewitalizacja pozwoli na zwiększenie jego dostępności dla osób z ograniczeniami.

Nieodpłatność projektu

Korzystanie z chodnika jest w pełni nieodpłatne dla wszystkich.

Odbiorcy projektu

Głównymi odbiorcami będą okoliczni mieszkańcy osiedla Książąt Pomorskich oraz dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej nr 35.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Remont chodnika140000 zł
2Dokumentacja projektowa20000 zł
3Oznaczenie projektu 1000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 161000 zł

Załączniki



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy