znowu wolność (CE/0001)



Patryk Słowiński (psd@o2.pl, 504987587)
projektodawca

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Centrum


Uzasadnienie wyboru kategorii

projekt jest społeczny, nie wymaga inwestycji finansowych. Ma wspomóc rozwój miasta i ułatwić turystykę, Być sprawiedliwy dla mieszkańców.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Cała Strefa Płatnego Parkowania,


Cel i uzasadnienie projektu

cel: likwidacja SPP
uzasadnienie:
Poprawa dostępności i przyciągnięcie klientów: Likwidacja strefy płatnego parkowania sprawiłaby, że miejsca parkingowe stałyby się łatwiej dostępne dla klientów, co z kolei może przyciągnąć więcej osób do centrów miast. Większy ruch klientów może wesprzeć lokalne przedsiębiorstwa, zwiększając ich obroty i przyczyniając się do lepszego rozwoju gospodarczego.

Zmniejszenie kosztów dla mieszkańców i pracowników: Zlikwidowanie płatnej strefy parkingowej zmniejszyłoby dodatkowe koszty związane z parkowaniem dla mieszkańców oraz pracowników, którzy muszą korzystać z transportu indywidualnego dojazdowego. To mogłoby przynieść ulgę dla osób o niższych dochodach i zwiększyć ich dostęp do miejsc pracy oraz centrów usługowych.
Forma walki z pustostanami w mieście z uwagi na rosnące komplikacje odpływ mikro przedsiębiorstw poza centrum.

Redukcja zatorów i emisji spalin: Wielu kierowców krąży wokół płatnych stref parkingowych w poszukiwaniu darmowych miejsc parkingowych, co prowadzi do zwiększonego ruchu drogowego, zatorów i emisji spalin. Likwidacja płatnych stref parkingowych mogłaby zmniejszyć tę praktykę i przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz jakości powietrza w centrach miast.

Uporządkowanie przestrzeni miejskiej: Likwidacja płatnych stref parkingowych mogłaby także pomóc w uporządkowaniu przestrzeni miejskiej, umożliwiając lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Stworzenie większej wolności i przepustowości, co przyczynia się na ożywienie centrum. Ułatwi też rozwój turystyczny.

Redukcja biurokracji i kosztów utrzymania: Likwidacja płatnej strefy parkingowej zmniejszyłaby również potrzebę zarządzania nią, co mogłoby zmniejszyć biurokrację oraz koszty utrzymania systemów monitoringu i zarządzania płatnymi parkingami.
Na przykład budynek mógłby być przekazany na ośrodek kultury promujący lokalną sztukę i kulturę wspomagajac promocje miasta.
Redukcja kosztów dodatkowych jakie tworzą firmy trzecie przy sprzedaży biletów parkingowych.
Sprawiedliwy rozwój miasta względem mieszkańców innych dzielnic.

Szczegółowy opis

Likwidacja Strefy Płatnego Parkowania, powstrzymanie biurokracji z tym związanej .
Podwyższenie jakości życia w centrum miasta. Zrównoważony rozwój mieszkańców i powrót mikro przedsiębiorstw i drobnych rzemieślników.

Ogólnodostępność projektu

projekt dostępny dla wszystkich.

Nieodpłatność projektu

Projekt nie wymaga inwestycji finansowej. Projekt jest darmowy. Celem jest powstrzymanie inwestycji w SPP.

Odbiorcy projektu

wszyscy


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
10.000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 0 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy